close
تبلیغات در اینترنت
به میزان گرمی و سردی هوا چه میگویند همراه با جواب
loading...
سرویس سایت سایت رزبلاگ بزرگترین سرویس ارائه خدمات سایت نویسی حرفه ای در ایران

خبرهای داغ داغ روز

به میزان گرمی و سردی هوا چه میگویند همراه با جواب - جواب سوال میزان گرمی و سردی هوا چیست ابزار سایت » در این مطلب جواب سوال علوم دوم به میزان گرمی و سردی هوا چه میگویند را آماده کرده ایم همچنین برای مشاهده مطالب بیشتر به بخش دانستنی های جالب دیدن فرمایید. به میزان گرمی و سردی هوا…

تبلیغ

به میزان گرمی و سردی هوا چه میگویند همراه با جواب

به میزان گرمی و سردی هوا چه میگویند همراه با جواب - جواب سوال میزان گرمی و سردی هوا چیست

ابزار سایت » در این مطلب جواب سوال علوم دوم به میزان گرمی و سردی هوا چه میگویند را آماده کرده ایم همچنین برای مشاهده مطالب بیشتر به بخش دانستنی های جالب دیدن فرمایید.

به میزان گرمی و سردی هوا چه میگویند همراه با جواب

به میزان گرمی و سردی هوا چه میگویند همراه با جواب

جواب سوال ﻫﻮا ﺗﻐﯿﯿﺮ ﻣﯽ ﮐﻨﺪالف-جسم ب-جرم ج-دما د-اندازه جواب صحیح گزینه ج دما است

اطلاعاتی درباره دما

دما یکی از ویژگی‌های ماده است که میزان گرمی آن را نشان می‌دهد و جهت جریان گرما را مشخص می‌کند. اگر دو جسم دارای دمای متفاوت باشند، انرژی گرمایی از جسم با دمای بیشتر به جسم با دمای کمتر منتقل می‌شود تا هنگامی که دمای دو جسم به تعادل برسد.

باید توجه کرد که ممکن است در این جابه جایی گرمایی، جسم دارای دمای بیشتر، مجموع انرژی گرمایی کمتری داشته باشد، اما باز هم انرژی گرمایی از دست بدهد و جسم دارای دمای کمتر مجموع انرژی گرمایی بیشتری داشته باشد، اما باز هم انرژی گرمایی دریافت کند.

یکاهای گوناگونی برای اندازه‌گیری دما تعریف شده‌اند. در دستگاه بین‌المللی از یکای کلوین استفاده می‌شود؛ ولی یکاهای دیگری مانند سلسیوس و فارنهایت نیز برای اندازه‌گیری دما به کار می‌روند.

اندازه‌گیری دما با استفاده از دماسنج انجام می‌شود. انواع مختلف دماسنج وجود دارند که از روش‌های گوناگون برای اندازه‌گیری دما استفاده می‌کنند. برای نمونه، اندازه‌گیری دما در دماسنج جیوه‌ای با بهره‌گیری از ویژگی انبساط گرمایی جیوه انجام می‌شود.

تغییر دمای یک جسم یا یک محیط مادی با فرایند تبدیل انرژی انجام می‌شود. برای نمونه، اتلاف انرژی مکانیکی در اثر اصطکاک منجر به افزایش دما می‌شود. از سوی دیگر، سرد کردن گازها با انبساط گاز (که انرژی گرمایی به کار تبدیل می‌شود) انجام می‌شود.علم ترمودینامیک، به مطالعه فرایندهای مربوط به تغییرات دما می‌پردازد.

به میزان گرمی و سردی هوا چه میگویند همراه با جواب

منبع / fa.wikipedia.org

بازدید : 184 تاریخ : پنجشنبه 09 آذر 1396 زمان : 12:39 نویسنده : محسن نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلبنظرات برای این پست غیر فعال میباشد .

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز

مطالب
بستن تبلیغ